Blogmas 2019 || Jak uniknąć świątecznego stresu?

by - 21 grudnia


Witajcie.
Święta za pasem, przygotowani? Okna umyte? Pierniczki upieczone? Posprzątane? Choinka ubrana? STOP! Koniec pytań okołoświątecznych, które wywołują u nas stres. Dzisiaj słów kilka co zrobić, by wszystko się udało, ale by nie zatracić się w przygotowaniach i uniknąć tego świątecznego stresu.


Zacznijmy od najważniejszego :

1. Wyluzuj i znajdź chwilę dla siebie

Bo przecież nic się nie stanie jak usiądziesz chociaż na pół godzinki z herbatą w ulubionym kubku i przeczytasz rozdział książki lub obejrzysz odcinek ulubionego serialu. 

2. Pamiętaj , że nie jesteś sama

Rozdziel obowiązki między domowników, niech każdy z nich ma swój wkład w przygotowania do świąt, a wówczas Ty bez problemu znajdziesz chwilę na zrealizowanie pkt. 1.

3. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatni moment 

Bo pewne rzeczy, jak na przykład zakup prezentów, możesz zrobić na spokojnie dużo wcześniej, gdy w sklepach i centrach handlowych nie czuć jeszcze tej przedświątecznej gorączki zakupowej.

4. Nie musi być idealnie, to (tylko) święta

Nie umyjesz okien - i tak pewnie nikt nie zauważy.
Nie będzie 12 potraw - i tak wszyscy się najedzą i po trzecim daniu będą mieli już dość.
Talerze będą stały krzywo na stole - spokojnie, komu będzie to przeszkadzało sam poprawi a reszta nie zwróci na to nawet uwagi.
Nie przejmuj się, ideały w rzeczywistym świecie nie istnieją, kreuje je tylko świat wirtualny.

5. Czerp z przygotowań radość

Jeśli są rzeczy, które wyjątkowo lubisz robić, np. piec ciasta, ubierać choinkę to weź to pod uwagę realizując pkt 2, wówczas przygotowania pójdą Ci sprawnie i z uśmiechem na twarzy je wykonasz.

6. I zapamiętaj...A jakie są Wasze sposoby na uniknięcie świątecznego stresu?

You May Also Like

0 komentarze

Miło mi bardzo, że tu jesteś. Zapraszam do komentowania i wyrażania swoich opinii. Jeśli Ci się spodobało, pozostań na dłużej.